top of page

JARNÍ SKLIZEŇ JE TU!

Aktualizováno: 16. 3.


Stál jsem dneska v samoobsluze mezi regály březnových pomerančů a rajčat a řekl jsem si: "Tohle ovoce potřebuje vitamíny víc než já"....


Je doba zelí, brambor, A…


A prvních jarních výhonků a lístečků!


Jdu ke plotu a pasu se. Na web přikládám alespoň čerstvé fotky čerstvých bylinek, kterých už jsou venku kila navzdory studenému počasí. Kopřiva dvojdomá, Smetanka lékařská, Orsej jarní. Orsej jenom než vykvete, pak je podle botaniků jedovatý. Kopřivu lehce spařit horkou vodou (zároveň vyrábím kopřivový čaj na detox).


Doporučuji natrhat na kousky, trochu strouhaného balkánského sýru a kapku oleje podle libosti. A nasypat třeba na chleba s máslem. U nás se na chleba bylinky tisknou. Ne ve 3D tiskárně, ale tak, že chleba zatlačíme do mísy namazanou stranou dospodu.


Že má ta mladá kopřiva kouzelné barvy!


A za chvilku přibudou moje oblíbené rašící lístky buku, výhonky smrkových jehliček, květy pampelišek a sedmikrásek, medvědí česnek, Bršlice kozí noha, kontryhel, jitrocel, Řeřišnice luční. … To už všichni známe.


Ale víte, že zjara… oddenky puškvorce, kořen Lopuchu většího, listy Lebedy zahradní, Vrbky úzkolisté a bedrníku, lůžko Pupavy Bezlodyžné, hlízy Krabilice hlíznaté, oddenky Kuklíku městského, mladé výhonky Bolševníku obecného, mladá nať Ptačince – žabince, kozlíček, fialky, šrucha… Vyplatí se to nastudovat!


Později, když už roste všechno, dělám salát s čerstvými malými divokými rajčátky. To už se člověku nechce chodit do obchodu ani pro chleba… A už jste zkusili vnímat, jako co vlastně chutná jitrocel, řeřišnice, smrkové výhonky?

Zdroj: Jedlé rostliny z přírody, D. Lánská, P. Žilák, Aventinum.

43 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page