top of page
DSC_0120 (2).jpg

MY

Atelier Hájek je neformální skupinka architektů a inženýrů na volné noze, kteří souzní s myšlenkami Petra Hájka - architekta celostních přírodních staveb.

 

MY společně řešíme otázku, co je to přírodní dům v českém prostředí. Pohybujeme se v tvůrčím prostoru, kde se věci dělají jinak, protože naši klienti myslí a žijí jinak. Kouzlíme se slovy, normami i sousedy, protože náš slovník, naše zákony a často ani my lidé nejsme na odlišné myšlení připraveni.

 

MY si klademe otázky, jaké materiály a technologie jsou skutečně čisté, zdravé a udržitelné, jaký prostor potřebuje člověk, žijící na pomezí domu a zahrady, jaký design, jakou logiku a jednoduchost dát přírodním konstrukcím.

 

MY si vychutnáváme volnou a svobodnou spolupráci ve skupině různých lidí různých talentů a právě ve spolupráci nacházíme nové kvality tvorby zdravých prostor pro život, a tyto Vám chceme nabídnout.

Kruhy_Petr.jpg

Ing. arch. Petr Hájek

Atelier Hájek jsem založil zhruba před dvaceti lety jako malý tým architektů, který pracoval na různých zadáních od občanských staveb až po interier.

 

Dnes na základě třicetiletých zkušeností ze současné stavební praxe rozvíjím myšlenku udržitelnosti, zjednodušení života a návratu k přírodním a přirozeným principům.

 

V rámci atelieru formuluji  myšlenky celostního přírodního stavění, českého permakulturního domu a živelné architektury. Píšu, pořádám kurzy o přírodním bydlení, jsem frontmanem ateliéru.

 

Filozofie, zkušenost, nadčasovost, zodpovědnost.

Kruhy_Zuzana.jpg

Ing. arch. Zuzana Tomečková

Rada hľadám koncepty na začiatku. Záleží mi na kráse domu takmer rovnako ako na jeho funkčnosti. Baví ma hľadať ideálnu dispozíciu, tvarovú a materiálovú kompozíciu. Mojou silnou stránkou je fáza štúdie a grafický prejav.

Momentálne pracujem na vlastnej stavbe tiny housu, čo ma vedie ku skúmaniu ideálneho využitia malého priestoru. Za najväčšie umenie považujem nadčasové interiéry.

 

Prinášam dizajn do prírodného staviteľstva.

Kruhy_Ondra_nova.jpg

Ing. Ondřej Veverka

Mohu být váš průvodce světem stavitelství z přírodních materiálů do kterého přináším dlouholeté zkušenosti z velkého stavitelství a oblasti projektového managementu. Postavil jsem svépomocně slaměný dům, kde s rodinou více než pět let žijeme. Díky tomu mám bohaté zkušenosti s akumulačními kamny, fotovoltaikou, přírodním jezírkem a dalšími aspekty bydlení v přírodním domě.

 

Jsem schopný Vás provést celým procesem od studie až po kolaudaci podle Vašich potřeb. V mé osobě najdete někoho, kdo půjde celou cestu s Vámi, bude oporou a připravený na zodpovězení otázek a řešení problémů po cestě. A po celou dobu s úsměvem.

Opora, řád a rytmus.

Kruhy_Jakub.jpg
Kruhy_Ales.jpg

Ing. arch. Jakub Riedel

Baví mě být součástí celého procesu tvorby projektu. Rád uvažuju jak nad koncepcí, tak nad detailem.

Mám rád ohleduplné a smysluplné domy, spíše než fasády mě zajímá přívětivost jak vnitřku tak vnějšku a vztah k okolí.

Chci dělat dobře fungující dispozice domů. Ideální se mi zdá být rovnováha mezi všemi aspekty stavby (koncepce, konstrukce, prostředí…).

Velice mě baví práce na studiích, 3D, občas se nebráním i nějakému projektu. Je pro mě důležité vidět do technické stránky věci.

Záběr od začátku do konce, komplexnost, přehled, rovnováha.

Ing. Aleš Jindrásek

Vždy jsem přemýšlel jak tvořit v souladu s prostředím, do kterého jsme se narodili. Jak to dělat jednoduše, efektivně, rychle, levně, ale s využitím nejnovějších technologií a se zachováním kvality bydlení na kterou jsme zvyklí. 

Baví mě menší skromné bydlení z přírodních materiálů, ve spojení s novými technologiemi. Hledám ideální řešení, které vzniká průnikem: přírody, technologie, jednoduchosti, účelnosti, vzhledu, konstrukce, statiky, tepelné techniky, detailu, realizace, variability, funkce, ceny.

Potřebuju jít do hloubky. Hledám přesně tolik, kolik je potřeba, jednoduchost, která je přírodě vlastní.

Jednoduchost. Nejlepší řešení.

bottom of page