top of page
IMG_21942.jpg

3 Letní setkání stavitelek a stavitelů na stavbě dvou bio mobilních domků na Šumavě

 

O víkendech

 

14. - 16. července,

  4. - 6. 8. srpna,

16. - 17.9 září,

 

pořádáme na stavbě dvou bio mobilních domků zateplených slámou první letošní setkání stavitelek a stavitelů s brigádou.

Rádi přivítáme každého, kdo chce zkoumat téma přírodního mobilního domku, kdo chce pomoci, kdo si chce osahat nejjednodušší stavbu na bydlení, kdo chce sdílet zkušenosti. Stavbu vede majitel zahrady a přírodní architekt Petr Hájek,

o zázemí a organizaci se stará stavitelka druhého domku profesionální experimentátorka Dana Buriánová. Domky se kompletují na Šumavě, v zámecké zahradě Nemilkovského zámku v obci Velhartice, kde byl kdysi zahradníkem dědeček Petra Hájka.

Hrubá stavba domečků je hotová. Bude se provádět zateplení slámou, vnitřní parobrzda a obklady, obložky a parapety kolem oken, podlahy, okapy, jednoduchá instalace, experimentální zelená střecha. Vysvětlíme a ukážeme všechny detaily a principy stavby. Kdo se vyzná, vezměte si s sebou své svaté nářadí.

Příspěvek na akci je dobrovolný. Předpokládáme, že si náklady a společné jídlo "odpracujeme" na stavbě nebo na zahradě. Kdo chce přispět svými veledobrotami, nechť neváhá.

Vegetariánská kuchyně, spaní ve vlastním stanu na louce. V blízkosti je koupací rybník, lákavá říčka Ostružná, hrad Velhartice, Šumavský národní park. Děti nejsou zakázány ;-)).


Zájemci prosím pište a nebo volejte Daně.

E-mail: dana.burianova@gmail.com,
T:777 974 733.

bottom of page