top of page
IMG_0165.JPG

Tři letní setkání v živelné zahradě

O víkendu 14. - 16. června pořádám v experimentálním prostoru "Živelná zahrada" workshop přírodního stavění a regenerace zámecké zahrady zahrady ve formě dobrovolné brigády. Budeme pracovat na zahradě, vytvářet zajímavé zahradní struktury a dokončovat stavbu tiny house zatepleného slámou.

Podobnou akci pořádám také 2. až 4. srpna a 6. až 8. září

 

Co budeme poznávat? Sami sebe navzájem  Na zahradě budeme zkoumat téma přírodního mobilního domku a bydlení v přírodní zahradě, můžete si osahat nejjednodušší stavbu na bydlení, sdílet svoje zkušenosti a plány. Workshop vede majitel zahrady a přírodní architekt Petr Hájek, práci se dřevem Vás bude učit Martin Josef Bulina. Akce se odehrává na Šumavě, v zámecké zahradě Nemilkovského zámku v obci Velhartice, kde byl kdysi zámeckým zahradníkem dědeček Petra Hájka.

 

Na tiny house se budou dokončovat obložky kolem oken, parapety, zelená střecha, terasa a vnitřní vybavení. Na zahradě budeme sázet keře a stromy o 106, budovat vyvýšený záhon, zdokonalovat lesní koupelnu a vylepšovat letní kuchyni.

Vysvětlíme a ukážeme všechny detaily a principy. Během víkendu si můžete vyzkoušet činnosti, se kterými se chcete obeznámit. Kdo se vyzná, vezměte si s sebou své svaté nářadí.

 

Kromě příspěvku na jídlo ve výši 300,-Kč není akce za peníze. Předpokládám, že si náklady na provoz zázemí "odpracujeme" na stavbě nebo na zahradě. Kdo chce přispět svými veledobrotami, nechť neváhá.

 

Sami si vaříme, spaní ve vlastním stanu na louce. V blízkosti je koupací rybník Bušek, lákavá říčka Ostružná, hrad Velhartice, Šumavský národní park. Děti a psi nejsou vyloučeni.

 

Pro náročnější jsou zde odkazy na místní penziony:
 

Penzion Nemílek, vstřícný k pejskům: https://www.penzion-nemilek.cz/

Penzion Vjiv-Rest: https://mapy.cz/zakladni?source=firm&id=432750...

Ubytování Nemilkov: Míša Pešíková 608 252 242

 

Zájemci prosím pište nebo volejte Petrovi 777 208 312

nebo pište: E-mail: atelierhajek@gmail.com

bottom of page