top of page
Sobesin 01_F.jpg

Soběstačný slamák na Sázavě

V rozlehlé zahradě vysoko nad údolím řeky Sázavy navrhujeme pro pětičlennou rodinu vedle maringotky, tři roky používané jurty, letní koupelny a letní kuchyně objekt malého rodinného domku s rozlehlými terasami a pultovou zelenou střechou, která spojuje objekt jurty s objektem domku.

Na plánu (části) rozlehlé samozásobitelské zahrady je vidět napojení domku na rekreační plochy i pěstební buňky, vymezené kamenným zdivem proti svahu jako malé sluneční pasti. Každá buňky má svojí malou vodní plochu.

Slamáček je postavený opět kolem kamen, která jsou tentokrát luxusní - "dvoulůžková" s pořádným sporákem na straně kuchyně, s troubou, ohřívacími nikami a dokonce s měděncem na ohřev teplé vody do kuchyně (dodává de v "šuplíkové" formě. Kamna mocně topí di koupelny, kde je ještě k dispozici lázeňská kotel pro ohřev vody na koupání.

K domkun v druhé etapě přiléhá hospodářská část s podloubím, částečně zahloubená do svahu. Prosklené nároží je z důvodu převažující plochy skla řešeno jako dřevostavební konstrukce zateplená dřevovoláknem. 

Architekti: Petr Hájek, Aleš Jindrásek

Projekt: Aleš Jindrásek

Koordinace: Ondřej Veverka

2022

Přírodní stavitelství, slamák, permakultura, dřevostavba
Přírodní stavitelství, slamák, permakultura, dřevostavba
bottom of page